Yhdistyksen nimi vaihtuu

Yhdistyksen nimi vaihtuu. Uusi nimi on 18.5.2017 alkaen Lapin koti- ja mökkiyhdistys ry.

Uusi nimi hyväksyttiin sääntöjen uudistamisen yhteydessä yhdistyksen kevätkokouksessa. Katso kevätkokouksen pöytäkirja täältä. Yksinkertaisemman kirjoitusasun lisäksi nimenmuutoksella on tarkoitus luoda mielikuvaa siitä, että olemme myös muiden kuin omakotitaloissa asuvien asialla. Jäsenistöömme kuuluukin yhä enemmän esimerkiksi asunto-osakeyhtiöissä asuvia ihmisiä.

Ajamme kaikkien omassa kodissa asuvien, niin omistusasujien kuin vuokra-asujienkin etuja ja järjestämme heille valtakunnallisia ja paikallisia palveluita. Oli asumismuotosi sitten mikä tahansa, liity meihin ja saat mm. kattavat ja ilmaiset asumiseen liittyvät lakipalvelut. Lisäksi voit hyödyntää paikallisia jäsenpalveluita kuten Rovaniemen ja Kemin alueella toimivaa asumisapupalvelua. Jos sinulla herää kysymyksiä niin voit olla yhteydessä yhdistyksen puheenjohtajaan. Katso yhteystiedot tältä sivulta.