Suomen Omakotiliiton järjestöseminaari Tallinnassa 11.-12.9.2015

Kattojärjestömme Suomen Omakotiliitto ry järjesti jälleen tänä syksynä järjestöseminaarin. Aiheena järjestöseminaarissa oli jäsenmäärärän kehitys ja jäsenhankinta. Suomen Omakotiliiton tavoitteena on saavuttaa 100 000 jäsenen raja vuosikymmenen loppuun mennessä. Seminaarissa kuultiin hyviä esityksiä ja välissä ideoitiin yhdessä, miten tämä rajapyykki olisi mahdollista saavuttaa. Yhdistysväen usko omaan tekemiseen on kova. Tässä parin minuutin traileri järjestöseminaarista, jossa tänä vuonna oli kaksi edustajaa myös Lapin Omakoti- ja Mökkiläisyhdistyksestä; puheenjohtaja Jari Kokko ja uusi nuori jäsenemme Maria Kallioinen, josta on toivon mukaan kovaa vauhtia tulossa arvokas apu yhdistyksemme markkinoinnissa 🙂 Kiitos vielä kaikille seminaarissa mukana olleille!